F3J - Snake Full Carbon

Snake je osvědčený model, díky jehož vynikajícím letovým vlastnostem se ho prodalo již desítky kusů. Výroba tohoto úspěšného modelu probíhá s použitím stále novějších technologií.

Model v provedení Full Carbon zajišťuje maximální pevnost a odolnost v jakýchkoliv podmínkách. Celá plocha křídla je zesílena uhlíkovou tkaninou.
Snake Full Carbon

Parametry

Rozpětí křídla:
Plocha křídla:
Profil křídla:
Délka trupu:
3320 mm
66,9 mm²
HQ/W
1520 mm
Rozpětí výškovky (V-TAIL):
Plocha výškovky (V-TAIL):
Profil výškovky (V-TAIL):
Výrobní hmotnost (V/X):
750 mm
6,4 mm²
SD 4060
1740 g / 1780 g
Rozpětí výškovky (X-TAIL):
Plocha výškovky (X-TAIL):
Profil výškovky (X-TAIL):
Letová hmotnost (V/X):
680 mm
6,7 mm²
SD 4060
2100 g / 2140 g

Technologie výroby křídla

Všechny díly jsou vytvrzovány v mikroprocesorem řízené peci, což zaručuje maximální pevnost a kvalitu vzhledu. Křídlo je připevněno k trupu třemi imbus šrouby o průměru závitu M4. V křídle je zabudován devíti kolíkový konektor, na jehož výstupu jsou čtyři zlaté konektory Graupner.
F3J SNAKE FULL CARBON
Řez křídla a materiálové složení je uvedeno na obrázku výše. V případě požadavku jsme schopni upravit technologické složení křídla na míru, za použití jakýchkoliv materiálů a gramáží.

Technologie výroby trupu

Trup je zhotoven ze skelné a uhlíkové tkaniny různých gramáží. V exponovaných místech jsou použita uhlíková vlákna, zejména v přední části a v centroplánu. Trup je osazený ocelovým segmentem, který zabezpečuje extrémně pevné spojení s křídlem. Vlečný háček je zabudovaný v trupu a uchycený do ocelového segmentu šroubem (červem). Elektroinstalace je taktéž zabudovaná a je tvořena devíti kolíkovým konektorem, který zajistí spojení s křídlem. Na výstupu konektoru jsou čtyři zlaté konektory Graupner. V trupu jsou zalité bowdeny a vložena struna pro ovládání ocasních ploch.

Varianty modelu

V-TAIL - F3J Snake Full Carbon

Model Snake Full Carbon ve variantě V-TAIL, tedy takzvaný "motýlek". Křídlo je vyrobeno ve variantě Full Carbon.
Cena modelu: 955 EUR (bez doplňků a příslušenství)

X-TAIL - F3J Snake Full Carbon

Model Snake Full Carbon ve variantě X-TAIL, tedy takzvaný "kříž". Křídlo je vyrobeno ve variantě Full Carbon.
Cena modelu: 975 EUR (bez doplňků a příslušenství)

Doplňky a příslušenství

Herex

Materiál křídla: HEREX

Jedná se o standardní sendvičovou výplň. Herex používáme v gramáži do 75 kg/m³.
Cena: 0 EUR
Balsa

Materiál křídla: BALSA

Výhodou použití balsové výplně oproti Herexu je vyšší pevnost a houževnatost, avšak pouze s malým nárůstem hmotnosti. Balsu používáme v gramáži do 100 kg/m³.
Cena: +10 EUR
Rohacell

Materiál křídla: ROHACELL

Výhodou Rohacellu je velmi nízká hmotnost - používáme v gramáži 33 kg/m³. Pevnostní charakteristika je dokonce vyšší než u Herexu i přes to, že hmotnost tohoto materiálu je poloviční.
Cena: +150 EUR

Závaží

Obsahuje zabudování trubky pro závaží do Vašeho letadla se sadou mosazných patron, pro zvýšení hmotnosti až o 440 gramů. Sada obsahuje deset mosazných patron (každá o hmotnosti 44 gramů), pět dřevěných patron, jeden zajišťovací kroužek.
Cena: +50 EUR

Futrály

Sada odolných pěnových futrálů na křídla. Vnější stranu tvoří odrazná vrstva proti zahřívání futrálu s křídly.
Cena: 25 EUR

Dřevěný box

Dřevěný box na dva kusy letadel. Rozměry boxu jsou 158 x 45 x 14 cm.
Cena: 60 EUR
Barva navíc

Barva navíc

V ceně modelu je zahrnuto dvou-barevné provedení. Nabízíme ale možnost více-barevného provedení modelu. Níže uvedená cena je příplatek za každou barvu navíc, nad dvě barvy.
Cena: 10 EUR

Náhradní díly

Ke každému modelu jsme schopni dodat jakýkoliv náhradní díl. Ať už se jedná o spojku nebo celé křídlo, za každých okolností je prioritou rychlé dodání. Každý model má své sériové číslo, díky němuž můžeme rychle jednat a vyrobit náhradní díl, který bude co nejvíce odpovídat jeho originálu, zejména co se barevného provedení týče. Pokud se jedná o standardní díl, je uvedený v seznamu níže. V každém případě neváhejte se na nás obrátit a společně to vyřešíme.

Spojka křídla Standard

Spojka křídla v základní variantě, která je celá tvořena uhlíkovými vlákny. Hmotnost 20 gramů. Na výběr ze dvou variant úhlů: 3° nebo 4,5°. Cena je uvedena za jeden kus.
Cena: 10 EUR

Spojka křídla Light

Spojka křídla v odlehčené variantě, kde je vnitřek spojky pro snížení hmotnosti vyplněn balsovým hranolem. Hmotnost 15 gramů. Na výběr ze dvou variant úhlů: 3° nebo 4,5°. Cena je uvedena za jeden kus.
Cena: 10 EUR

Sada závaží

Sada náhradního závaží, která obsahuje deset mosazných patron (každá o hmotnosti 44 gramů), pět dřevěných patron, jeden zajišťovací kroužek.
Cena: 30 EUR

Barevné možnosti

 • Bílá
  RAL 9016
 • Červená
  RAL 3020
 • Oranžová
  RAL 2004
 • Žlutá 1
  RAL 1018
 • Žlutá 2
  RAL 1028
 • Zelená 1
  RAL 6001
 • Zelená 2
  RAL 6018
 • Modrá 1
  RAL 5002
 • Modrá 2
  RAL 5015
 • Fialová
  RAL 4006
 • Šedá
  RAL 7001
 • Černá
  RAL 9005
Na výběr nabízíme z výše uvedených barev, které držíme standardně skladem. Pokud Vaše oblíbená barva v seznamu není, pošlete nám její označení dle vzorníku RAL a rádi Vám model se zvolenou barvou vyrobíme.
Používáme kvalitní barvy značky MIPA. Gramáž barvy použitá na jednotlivé typy modelů se liší podle zvoleného konstrukčního řešení.
V ceně je zhotovení jednoduchého designu v kombinaci dvou barev. Za tři a více barev na jednom dílu modelu účtujeme příplatek. Příplatek za složitější design se řeší individuálně dle náročnosti.