F3J - Snake Standard

Snake je osvědčený model, díky jehož vynikajícím letovým vlastnostem se ho prodalo již desítky kusů. Výroba tohoto úspěšného modelu probíhá s použitím stále novějších technologií.

Model v provedení Standard je tvořen základní kompozitovou konstrukcí, bez dodatečného zesílení plochy uhlíkovou tkaninou. Tato ekonomická varianta se hodí do všech povětrnostních podmínek, avšak bez výraznějších „agresivních“ ovládacích technik.
Snake Standard

Parametry

Rozpětí křídla:
Plocha křídla:
Profil křídla:
Délka trupu:
3320 mm
66,9 mm²
HQ/W
1520 mm
Rozpětí výškovky (V-TAIL):
Plocha výškovky (V-TAIL):
Profil výškovky (V-TAIL):
Výrobní hmotnost (V/X):
750 mm
6,4 mm²
SD 4060
1590 g / 1630 g
Rozpětí výškovky (X-TAIL):
Plocha výškovky (X-TAIL):
Profil výškovky (X-TAIL):
Letová hmotnost (V/X):
680 mm
6,7 mm²
SD 4060
1950 g / 1990 g

Technologie výroby křídla

Všechny díly jsou vytvrzovány v mikroprocesorem řízené peci, což zaručuje maximální pevnost a kvalitu vzhledu. Křídlo je připevněno k trupu třemi imbus šrouby o průměru závitu M4. V křídle je zabudován devíti kolíkový konektor, na jehož výstupu jsou čtyři zlaté konektory Graupner.
F3J SNAKE STANDARD
Řez křídla a materiálové složení je uvedeno na obrázku výše. V případě požadavku jsme schopni upravit technologické složení křídla na míru, za použití jakýchkoliv materiálů a gramáží.

Technologie výroby trupu

Trup je zhotoven ze skelné a uhlíkové tkaniny různých gramáží. V exponovaných místech jsou použita uhlíková vlákna, zejména v přední části a v centroplánu. Trup je osazený ocelovým segmentem, který zabezpečuje extrémně pevné spojení s křídlem. Vlečný háček je zabudovaný v trupu a uchycený do ocelového segmentu šroubem (červem). Elektroinstalace je taktéž zabudovaná a je tvořena devíti kolíkovým konektorem, který zajistí spojení s křídlem. Na výstupu konektoru jsou čtyři zlaté konektory Graupner. V trupu jsou zalité bowdeny a vložena struna pro ovládání ocasních ploch.

Varianty modelu

V-TAIL - F3J Snake Standard

Model Snake Standard ve variantě V-TAIL, tedy takzvaný "motýlek". Křídlo je vyrobeno ve variantě Standard.
Cena modelu: 790 EUR (bez doplňků a příslušenství)

X-TAIL - F3J Snake Standard

Model Snake Standard ve variantě X-TAIL, tedy takzvaný "kříž". Křídlo je vyrobeno ve variantě Standard.
Cena modelu: 810 EUR (bez doplňků a příslušenství)

Doplňky a příslušenství

Herex

Materiál křídla: HEREX

Jedná se o standardní sendvičovou výplň. Herex používáme v gramáži do 75 kg/m³.
Cena: 0 EUR
Balsa

Materiál křídla: BALSA

Výhodou použití balsové výplně oproti Herexu je vyšší pevnost a houževnatost, avšak pouze s malým nárůstem hmotnosti. Balsu používáme v gramáži do 100 kg/m³.
Cena: +10 EUR
Rohacell

Materiál křídla: ROHACELL

Výhodou Rohacellu je velmi nízká hmotnost - používáme v gramáži 33 kg/m³. Pevnostní charakteristika je dokonce vyšší než u Herexu i přes to, že hmotnost tohoto materiálu je poloviční.
Cena: +150 EUR

Závaží

Obsahuje zabudování trubky pro závaží do Vašeho letadla se sadou mosazných patron, pro zvýšení hmotnosti až o 440 gramů. Sada obsahuje deset mosazných patron (každá o hmotnosti 44 gramů), pět dřevěných patron, jeden zajišťovací kroužek.
Cena: +50 EUR

Futrály

Sada odolných pěnových futrálů na křídla. Vnější stranu tvoří odrazná vrstva proti zahřívání futrálu s křídly.
Cena: 25 EUR

Dřevěný box

Dřevěný box na dva kusy letadel. Rozměry boxu jsou 158 x 45 x 14 cm.
Cena: 60 EUR
Barva navíc

Barva navíc

V ceně modelu je zahrnuto dvou-barevné provedení. Nabízíme ale možnost více-barevného provedení modelu. Níže uvedená cena je příplatek za každou barvu navíc, nad dvě barvy.
Cena: 10 EUR

Náhradní díly

Ke každému modelu jsme schopni dodat jakýkoliv náhradní díl. Ať už se jedná o spojku nebo celé křídlo, za každých okolností je prioritou rychlé dodání. Každý model má své sériové číslo, díky němuž můžeme rychle jednat a vyrobit náhradní díl, který bude co nejvíce odpovídat jeho originálu, zejména co se barevného provedení týče. Pokud se jedná o standardní díl, je uvedený v seznamu níže. V každém případě neváhejte se na nás obrátit a společně to vyřešíme.

Spojka křídla Standard

Spojka křídla v základní variantě, která je celá tvořena uhlíkovými vlákny. Hmotnost 20 gramů. Na výběr ze dvou variant úhlů: 3° nebo 4,5°. Cena je uvedena za jeden kus.
Cena: 10 EUR

Spojka křídla Light

Spojka křídla v odlehčené variantě, kde je vnitřek spojky pro snížení hmotnosti vyplněn balsovým hranolem. Hmotnost 15 gramů. Na výběr ze dvou variant úhlů: 3° nebo 4,5°. Cena je uvedena za jeden kus.
Cena: 10 EUR

Sada závaží

Sada náhradního závaží, která obsahuje deset mosazných patron (každá o hmotnosti 44 gramů), pět dřevěných patron, jeden zajišťovací kroužek.
Cena: 30 EUR

Barevné možnosti

 • Bílá
  RAL 9016
 • Červená
  RAL 3020
 • Oranžová
  RAL 2004
 • Žlutá 1
  RAL 1018
 • Žlutá 2
  RAL 1028
 • Zelená 1
  RAL 6001
 • Zelená 2
  RAL 6018
 • Modrá 1
  RAL 5002
 • Modrá 2
  RAL 5015
 • Fialová
  RAL 4006
 • Šedá
  RAL 7001
 • Černá
  RAL 9005
Na výběr nabízíme z výše uvedených barev, které držíme standardně skladem. Pokud Vaše oblíbená barva v seznamu není, pošlete nám její označení dle vzorníku RAL a rádi Vám model se zvolenou barvou vyrobíme.
Používáme kvalitní barvy značky MIPA. Gramáž barvy použitá na jednotlivé typy modelů se liší podle zvoleného konstrukčního řešení.
V ceně je zhotovení jednoduchého designu v kombinaci dvou barev. Za tři a více barev na jednom dílu modelu účtujeme příplatek. Příplatek za složitější design se řeší individuálně dle náročnosti.